St. Giles International, London – lipiec 2019 cz. 2

Głównym celem mojego przyjazdu do Londynu było podniesienie umiejętności językowych.  Jednak nie sposób jednak wspomnieć o innych walorach kursu językowego w tym magicznym mieście. Londyn poza tym, że jest stolicą Wielkiej Brytanii, spokojnie może zostać określony mianem stolicy świata – stanowi zlepek praktycznie wszystkich kultur globu. Corocznie przyciąga około 15 milionów turystów – to za sprawą wielu atrakcji: sporych zasobów zieleni, które pozwalają na relaks, restauracji i miejsc rozrywki, które są w stanie sprostać każdemu gustowi (i każdej kieszeni), słynnych sklepów; przede wszystkim zaś światowej klasy zabytków.

Najprzyjemniejszym sposobem zwiedzania Londynu jest połączenie intensywnych spacerów z korzystaniem z komunikacji publicznej do przemieszczania się do bardziej oddalonych atrakcji. Większa część historycznego Londynu bez problemu dostępna jest pieszo, chociaż niektóre z atrakcji będą wymagały od nas dojazdu. Londyn to doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami, wszystko to perfekcyjnie oddaje wyjątkowy klimat, ale i pokazuje przywiązanie do starych czasów.

Będąc w Londynie koniecznie musiałam  zobaczyć takie atrakcje jak m.in:Pałac Buckingham – oficjalna siedziba monarchów brytyjskich wzniesiona w 1703 roku, Pałac Westminsterski (Parlament Brytyjski) z Big Benem (The Elisabeth Tower) – siedziba brytyjskiej Izby Gmin i Izby Lordów, do której przylega najsłynniejsza wieża zegarową na świecie, Tower of London z Białą Wieżą (White Tower) – budowla obronna i pałacowa, która pierwotnie pełniła funkcję więzienia, Tower Bridge – słynny most zwodzony na Tamizie utrzymany w stylu wiktoriańskim, London Eye – diabelski młyn z 32 kapsułami pasażerskimi, Opactwo Westminster (Westminster Abbey) – jedna z najważniejszych świątyń anglikańskich, miejsce koronacji i pochówku królów Anglii oraz Wielkiej Brytanii, Katedrę św. Pawła – obiekt sakralny kształtem przypominający bazylikę św. Piotra w Watykanie, drugi pod względem wielkości na terenie Wielkiej Brytanii, British Museum – jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej, National Gallery – galeria sztuki prezentująca kolekcję ponad 2 tys. dzieł malarskich, Muzeum Historii Naturalnej – miejsce, w którym zgromadzono ponad 70 mln eksponatów botanicznych, zoologicznych, paleontologicznych i mineralnych.

Oczywiście powyżej wymieniłam tylko kilka najsłynniejszych miejsc w Londynie. Na uwagę załguje również Greenwich. Mieści się tu Królewskie Obserwatorium Astronomiczne, zostało wybudowane w XVII wieku i od tego czasu pełniło bardzo ważną funkcję w rozwoju astronomii i nawigacji. Najchętniej odwiedzaną atrakcją Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego jest dziedziniec, przez który przebiega słynny południk zero zwany też południkiem Greenwich. To oblegane turystycznie miejsce, gdzie można znaleźć się jednocześnie na wschodniej i zachodniej półkuli naszej planety. Oczywiście zwiedziłam również Narodowe Muzeum Morskie – National Maritime Museum.