St. Giles International, London – lipiec 2019

7 lipca 2019 roku przyleciałam do Londynu by wziąć udział w kursie językowym zorganizowanym w ramach projektu ,,Budowanie szkoły przyszłości na językach teraźniejszości”, który wspiera Erasmus+. Od 8 lipca do 19 lipca brałam udział w kursie językowym w St. Biles International. Szkoła ta zlokalizowana jest w modnej dzielnicy Bloomsbury, w samym sercu Londynu. Naprzeciwko leży pełen zieleni Russel Square – idealne miejsce, by zrelaksować się po zajęciach i zaplanować wieczór z przyjaciółmi. W bezpośrednim otoczeniu znajduje się także wiele muzeów, restauracji, kawiarni i pubów, w których życie kulturalne i towarzyskie nigdy nie zamiera. Szkoła St. Giles International jest jedną z największych szkół językowych w Londynie. Co roku w jej progach goszczą tysiące studentów z ponad 100 krajów świata, więc panuje tu międzynarodowa atmosfera. Szkoła zapewnia możliwość integracji studenckiej zachęcając ich do udziału w bogatym programie zajęć pozalekcyjnych. Metody nauczania, które wykorzystane były podczas nauki polegały na symulowaniu na zajęciach sytuacji z życia codziennego, co ułatwiło mi szybkie rozwinięcie płynności w posługiwaniu się angielskim. Zajęcia prowadzone były zarówno na bazie podręczników, jak również materiałów autentycznych – czasopism, Internetu, seriali i audycji radiowych. Dały mi one możliwość poznania nie tylko samego języka, lecz także jego kulturowego kontekstu.